Moje Hobby

FLORYSTYKA:

www.dekoratornia-komnino.pl

Florystyka
Bukieciarstwo – sztuka układania kwiatów i innych elementów roślinnych w różnorodne kompozycje (bukiety, wiązanki, wieńce, girlandy itp.). Sztuka znana od starożytności, rozwijała się w dwóch kierunkach – dekoracyjnym (głównie w Europie) i symbolicznym (głównie w Azji, a zwłaszcza w Japonii, tzw. ikebana znana od II wieku).

Doświadczenie:
– czynnie uczestniczę w Warsztatach Rozmaitości od 2010r prowadzonych przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej „Słowiniec” w Smołdzinie www.slowiniec.pl – organizujemy także szkolenia florystyczne
– uczestniczyłam w projekcie PDS Krzynia – „Florystyka i kompozycje kwiatowe” Certyfikat
– uczestniczyłam w projekcie „Sztuka integruje-warsztaty florystyczne dla liderek z powiatu słupskiego” – Kępice
– w 2015r w AP EDUKACJA w Słupsku ukończyłam kurs „Florystyka podstawy” oraz „Florystyka ślubna i komunijna” – świadectwa MEN

CENA WARSZTATU FLORYSTYCZNEGO /zależy od rodzaju, zakresu warsztatu i ceny kwiatów/ – kształtuje się w granicach 100zł/osoby – 2h – musi być najmniej 10 osób. W cenę wliczono minimalne zapotrzebowanie na produkty, dojazd, koszt mojej pracy oraz rezultatem tego działania jest 1 element dekoracyjny ,który jest własnością uczestnika warsztatów.
Moje prace i oferty można zobaczyć na www.komnino.pl oraz na FB.

WARSZTATY GUILINGU
Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”[1]) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

Koszt uczestnictwa w warsztacie to 50zł/osobę – 2h, w cenę wliczono niezbędne materiały do przeprowadzenia warsztatu /cena także kształtuje się w zależności od zapotrzebowania na rezultat działania/ czy element dekoracyjny wymaga dużo nakładów czy mniej/, moja praca.Każdy z uczestników przygotowuje element dekoracyjny, który jest jego własnością.
Wszystkie informacje – PAKIETY – na str www.komnino.pl oraz na FB

FILCOWANIE

Filcowanie metodą na sucho i mokro
Filcowanie to jedna z technik w rękodziele, dzięki której można stworzyć wiele pięknych dzieł własnymi rękami. Możliwości zabaw z filcem jest naprawdę wiele. Począwszy od użycia filcu w arkuszach (kapelusze, torebki) po filcowanie na sucho czy mokro.
W filcowaniu na sucho wykorzystuje się specjalne igły, które są nacięte ukośnie dzięki czemu włókna czesanki zaczepiają się i łączą z reszta włókien. Proces filcowania na sucho poprzez wkładanie igły w czesankę należy powtórzyć kilkanaście razy, aż do uzyskania twardego produktu i nadania mu odpowiedniego kształtu. Rozróżniamy trzy rodzaje igieł: gruba, średnia i cienka.
Do filcowania na sucho oprócz igieł potrzebujemy gąbki i oczywiście czesanki. Na początek proponuję użycie zwykłej gąbki do naczyń lub kąpielowej, nie musi być od razu specjalistyczna. Taki zestaw pozwoli Nam ufilcować kulki do wykorzystania np. w biżuterii. Gdy chcemy ufilcować inne kształty przydatne są specjalne foremki, ale je tez można zamienić na coś tańszego np. foremki do ciasteczek. Druga, wspomniana już wcześniej metoda w filcowaniu jest sposób „na mokro”. Tutaj potrzeba tylko wody, mydła (szare mydło, mydło w płynie, płyn do naczyń – to co aktualnie mamy w zasięgu), pary rąk oraz dużo chęci i cierpliwości. W tej metodzie możliwości wykorzystania jest o wiele więcej niż w filcowaniu na sucho. Zdolne osoby filcują ubrania bez szycia! W niektórych przypadkach filcowanie na mokro może być kolejnym etapem metody na sucho.
Cena warsztatów filcowania uzależniona jest od oczekiwań uczestników, rodzaju tworzonego produktu, ceny wełny i dodatków do filcowania – każda oferta wyliczana jest indywidualnie. Efekty są zaskakujące, pozwalają uaktywnić swoją kreatywność, stworzyć niepowtarzalny i jedyny w sobie produkt końcowy odzwierciedlający naszą osobowość.

SZYDEŁKOWANIE I ROBIENIE NA DRUTACH

Szydełkowanie – proces wyrobu dzianiny za pomocą szydełka. Szydełkowanie, podobnie jak robienie na drutach, polega na przeciąganiu przez siebie na różne sposoby pętelek nici. Różnica między szydełkowaniem a robieniem na drutach polega na tym, że przy szydełkowaniu aktywna jest tylko jedna pętelka naraz, pętelki wykonane z tej samej długości nici są dłuższe i korzysta się tylko z jednego szydełka, zamiast dwóch drutów.

Makrama – znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70 XX. wieku. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych.

ZAPRASZAM SERDECZNIE I POLECAM SWOJE USŁUGI

• makrama

• filcowanie

• szydełkowanie i robienie na drutach

• florystyka ślubna